Obchodziliśmy XIII Dzień Papieski. Pod hasłem ,, Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

13 października 2013 roku ( w niedzielę), po Mszy Świętej o godz. 11.00, w kościele parafialnym w Potarzycy, odbyło się przedstawienie z okazji ,,Dnia Papieskiego”. Mieszkańcom wioski swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej.

Czytania tego dnia ukazywały dialog, jaki Ojciec Święty prowadził z różnymi ludźmi, religiami, państwami i kulturami, zgodnie z hasłem tych obchodów.

Teksty, czytane przez uczniów gimnazjum :Martę Olejniczak i Filipa Mikołajczaka, były przeplatane utworami muzycznymi, które przygotował nauczyciel muzyki p.G.Klimkiewicz. Nad całością czuwała katechetka – p.B.Rożek.