Hasłem przewodnim XVIII edycji Sprzątania Świata jest “Lasy to życie – chrońmy je”. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie: rozwoju zrównoważonego, poszanowania zasobów naturalnych (w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę po recykling.

źródło: www.naszaziemia.pl

Uczniowie naszej szkoły jak co roku przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata. Oto kilka zdjęć:

Obraz 005Obraz 015Obraz 031Obraz 033