Dnia 24.09.2013 r. klasa pierwsza i druga Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Potarzycy wzięła udział w programie edukacyjnym pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Program ten został zorganizowany pod patronatem Burmistrza Jarocina oraz przy współpracy z Komendą Powiatową Policji i Ochotniczą Strażą Pożarną na terenie zajezdni JLA Sp. z o.o.

Celem programu było poszerzenie wiedzy dzieci na temat związany z bezpieczeństwem na drodze oraz w środkach komunikacji miejskiej.

Dzieci wzięły udział w wykładzie Policji na temat bezpieczeństwa na drodze, na rowerze, znaczenie odblasków, bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej.

Następnie strażacy przeprowadzili pokaz dotyczący wypadków drogowych, pokaz sprzętu oraz pokaz pierwszej pomocy.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie autobusów, rozmowy z kierowcą i dyspozytorem, możliwość samodzielnego skasowania biletu oraz oprowadzanie po zajezdni, warsztacie oraz stacji paliw.

Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki.