14.10.2014r. obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. W ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli, pracowników oraz wszystkich tych, którzy wspierają naszą szkołę. Pani Dyrektor Aleksandra Świderska oraz Pani Prezes Potarzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego Pani Aleksandra Janicka w swoich wystąpieniach doceniły i podkreśliły swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Ten dzień jest również Dniem Patronów: patrona szkoły – Jana Heweliusza, a także patrona planetarium – Twórcy Andrzeja Owczarka. Program artystyczny powstały wysiłkiem kilkudziesięciu osób dostarczył wszystkim głębokich przeżyć .

Przybliżono sylwetkę Jana Heweliusza, którego wiedza oraz życie ma służyć za wzór dla uczniów. A znany astronom, pomimo czasu, jaki nas od niego dzieli, może być wzorem dla każdego: jako człowiek nauki uparcie dążący do wiedzy, jako wspaniały artysta, jako przedsiębiorca prowadzący w rodzinnym Gdańsku własny browar, wreszcie jako rajca miejski będący wzorem postawy obywatelskiej.

Wspominano także Twórcę Planetarium Andrzeja Owczarka, który był nauczycielem plastyki. Jego prawdziwą pasją był jednak kosmos, dlatego jako pedagog postanowił  krzewić wiedzę o wszechświecie. Uczył więc podstaw astronomii na lekcjach fizyki i założył Szkolne Koło Miłośników Astronomii. Podczas tych zajęć zaczął budować pierwsze przyrządy do obserwacji nieba.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej i  gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy, a od Pana Burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego zostały obdarowane kredkami.

Nad całością tego święta czuwały: pani Kinga Słowiak i pani Marta Dopierała.