Troje uczniów naszego gimnazjum: Martyna Pluta z kl. III, Paulina Bilska z kl. II oraz Marciniak Marcin z kl. II wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”- Jan Paweł II i dzieci organizowanym przez Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie wraz z firmą President Electronics Poland Sp. z o.o.

Celem konkursu było kultywowanie pamięci o papieżu, pobudzanie aktywności twórczej oraz promocja talentów. Na konkurs nadesłano 2265 prac z całej Polski. Naszym reprezentantom nie udało się zająć miejsca na podium, ale nie to jest najważniejsze. Wszystkie prace zgłoszone na konkurs zostały wyeksponowane w Muzeum monet i medali Jana Pawła II, gdzie podziwiają je zwiedzający.

Opiekunem uczestników konkursu była p. Barbara Rożek