W tym roku wiosna zawitała do nas 20 marca o godz. 17.32. Przyszła tak wcześnie, ponieważ zachęciliśmy ją do tego już od piątku, 19 marca.

W ramach obchodów “Pierwszego dnia wiosny” w naszej szkole odbyły się pokazy i konkursy. Jako pierwsi wiosnę przywoływali przedszkolacy przygotowanymi piosenkami. Następnie klasy I-III przypomniały tradycję chodzenia z gaikiem. Przygotowały przyśpiewki i oczywiście wykonały gaik-maik. Kolejne klasy szkoły podstawowej postanowiły zmierzyć się z historią Marzanny. Każda z klas przygotowała swoją kukłę i krótko omówiła tradycje panujące w naszym regionie.

Najwięcej pracy miały klasy gimnazjalne. Do nich należał obowiązek przedstawienia całej szkole, co będzie modne tej wiosny. Każda klasa udzielała rad: w co się ubrać, a także przedstawiła swoja najnowszą kolekcję strojów. Oprócz tego uczniowie zmierzyli sie w konkursie wiedzowym na temat tradycji związanych z witaniem wiosny. Walka była zacięta, jednak ostatecznie zwyciężyła klasa II gimnazjum.

Na koniec dzieci z przedszkola i uczniowie szkoły przeszli z Marzannami na boisko by je spalić. W ten sposób przywołaliśmy wiosnę, która, mamy nadzieję, będzie bardzo słoneczna.

wiosna