Dnia 16 w grudnia 2012r.w Domu Wiejskim w Potarzycy odbyło się spotkanie gwiazdkowe. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością uczniowie i pracownicy Centrum Oświatowo – Kulturalnego, społeczność wiejska oraz zaproszeni goście. W świąteczny nastrój wprowadziły obecnych dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Najmłodsi zaprezentowali piosenki oraz wiersze i byli gwiazdami spotkania. Brawom nie było końca. Przez pozostałą część wieczoru ze sceny płynęły dźwięki kolęd i pastorałek śpiewanych chóralnie oraz przez solistów, przeplatane poezją świąteczną.
Na koniec spotkania młodzi artyści odśpiewali popularną kolędę i zaraz potem przybył św. Mikołaj z prezentami.
Życzenia świąteczne złożyły wszystkim przybyłym i ich rodzinom dyrektor
Centrum Oświatowo – Kulturalne w Potarzycy Pani Aleksandra Świderska i prezes Potarzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego Pani Aleksandra Janicka .Życzyły wszystkim pięknych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze.