Dnia 22.10.2013 r. odbyło się szkolne “Święto Pyry” w Centrum Oświatowo-Kulturalnym im. Jana Heweliusza w Potarzycy. Impreza została przygotowana i przeprowadzona pod kierunkiem Aleksandry Mendelskiej.

W ramach „Święta Pyry” zrealizowano następujące działania:

1. Audycja radiowa związana z historią pyry.
  2. Poczęstunek dla wszystkich uczniów – placki ziemniaczane w przerwie śniadaniowej.
  3. Szwedzki stół złożony z potraw ziemniaczanych przygotowanych przez wszystkie klasy. Stół był wystawiony w klubie przy sali gimnastycznej. Każda klasa przygotowała jedną wylosowaną potrawę z ziemniaków.
  4. „Ognisko” dla całej szkoły na sali gimnastycznej, przy którym każda klasa zaśpiewała dwa wylosowane utwory oraz zaprezentowała w ramach konkursu dwie zwrotki ułożonej przez siebie piosenki do melodii „Pieniążki kto ma”. Najlepiej śpiewającą klasą w szkole podstawowej okazała się klasa V a w gimnazjum klasa I. Każdy uczeń z tych klas został nagrodzony drobnym upominkiem.
  5. Wystawa pyrów-dziwolągów oraz rzeźb ziemnia-czanych wykonanych przez przedszkolaków i uczniów klas I – III szkoły podstawowej.
  6. Gazetki w wiatrołapie pt. „Wszystko o pyrach” oraz „Święto Pyry” w obiektywie.