PONIEDZIAŁEK 4 lipca (godz. 13:00 – 17:00)  – Do dzieła! – warsztaty plastyczne

• tworzenie wspólnych dzieł sztuki – malowanie kamieni farbami akrylowymi, tworzenie różnych budowli z materiałów z recyklingu. Gry, zabawy konkursy.

WTOREK 5 lipca (godz. 9.00 – 13.00)– Zajęcia sportowo – muzyczne.

• Ruch, zabawa i zdrowa rywalizacja – konkurencje.

ŚRODA 6 lipca (godz. 9:00 – 13:00) – (godz. 18:00 – 22:00) – Wakacje z duchami!

• Czytanie wybranych fragmentów książek dla dzieci,
  • zabawy ruchowe i plastyczne,
  • zwiedzanie nawiedzonych sal lekcyjnych,
  • mini dyskoteka

CZWARTEK 7 lipca – WYCIECZKA zbiórka godz. 7:15

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu + Termy Maltańskie

Brama Poznania to pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego.

• Udział w warsztatach skierowanych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych (godz. 9:30 do 11:00)
  • Pobyt na Termach Maltańskich – 3 godziny (od godz. 12:00 do 15:00)
  • Powrót ok. godz. 17:00 w Potarzycy

PIĄTEK 8 lipca (godz. 9:00 – 13:00) – Co w trawie piszczy? – rajd pieszy do leśniczówki

• Obserwowanie i poznanie ciekawych zjawisk z życia lasu, nauka gatunków drzew, krzewów roślin zielnych, rozpoznawanie owadów, itp. Piknik i wspólne zabawy na łące.

PONIEDZIAŁEK 11 lipca (godz. 9:00 – 13:00) – Foto–pstryk – warsztaty fotograficzne.

• Tajniki posługiwania się aparatem fotograficznym. Wykonywanie fotografii związanych z Potarzycą, Obsługa prostych programów do obróbki zdjęć, drukowanie

WTOREK 12 lipca – WYCIECZKA  – zbiórka godz. 7:30

Park Makiet Mikroskala w Koninie – to nowy bardzo ciekawy park rozrywki i edukacji, w którym można zobaczyć makiety (również interaktywne) o przeróżnej tematyce – historycznej, przyrodniczej czy filmowej

Oprowadzanie z przewodnikiem oraz warsztaty dla uczestników (9:30 -11:30)

Powrót do Potarzycy ok godz. 14:00

ŚRODA 13 lipca – WYCIECZKA – GNIEZNO – DZIEKANOWICE – zbiórka godz. 7:30

• Zwiedzanie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego oraz warsztaty skierowanie dla dzieci pt. „Budowanie mostów” (godz. 9:30 – 11:30)
  • Przejazd do Gniezna
  • Zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego (warsztaty dla dzieci pr. „ Mieszko i Dobrawa” – godz. 13:00 – 14:00)
  • Powrót do Potarzycy ok godz. 16:00)

CZWARTEK 14 lipca – WYCIECZKA – JAROSŁAWKI – zbiórka godz. 9:00

• aktywny wypoczynek nad Jeziorem Jarosławskim

PIĄTEK 15 lipca (godz. 9:00 – 13:00) – Mali detektywi.

• Zagadki, mapy, szyfry – szukanie ukrytego skarbu.
  • Zakończenie półkolonii.

Wyjazd do Jarosławek uzależniony jest od pogody. W razie zmiany terminu poinformujemy wszystkich uczestników