Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wiedzą o tym  również dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Jana Heweliusza, które 27 listopada przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb.
Na uroczystości pojawiły się Andrzejkowe Wróżki: pani Aleksandra Figaj i pani Anna Siebiera, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.