Rozpoczęła się druga edycja akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, realizowanej przez gminną spółkę Jarocińskie Linie Autobusowe. Przedsięwzięciu patronuje Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski.

Dzieci wraz z opiekunami zostały przewiezione na teren zajezdni autobusami Jarocińskich Linii Autobusowych, gdzie przewidzianych było wiele atrakcji. Przedstawiciele Policji zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz umożliwili im zobaczenie radiowozów. Strażacy z OSP Cielcza przedstawili pokaz metod udzielania pierwszej pomocy oraz sprzętu używanego przy wypadkach drogowych. Dzieci miały również możliwość zwiedzania zajezdni JLA oraz okazję usiąść za kierownicą autobusu i porozmawiania z kierowcą. Na koniec nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły” oraz wręczenie nagród rzeczowych autorom najciekawszych prac. Prace uczniów ozdobiły ściany korytarza w siedzibie spólki. Wszystkie dzieci otrzymały również drobne upominki. Spotkanie z pierwszakami odbyło się 24 września w godz. 9.00 – 11.30 na terenie zajezdni JLA.

Program „Bezpieczna droga do szkoły” skierowany jest do dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Gminy Jarocin, Gminy Kotlin oraz Nowe Miasto. Jego celem jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat związany z bezpieczeństwem na drodze oraz w środkach komunikacji miejskiej. Tegoroczny program jest drugą edycją projektu. Organizatorem przedsięwzięcia jest gminna spółka Jarocińskie Linie Autobusowe przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu, Komendą Powiatową Policji oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Jarocinie. Programowi patronuje Burmistrz Jarocina, Wójt Gminy Kotlin oraz Wójt Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Comments are closed.