Dzień Pluszowego Misia od 2002 roku obchodzony jest 25 listopada. Został on ustanowiony w setną rocznicę wydarzenia, które zainspirowało powstanie pierwszego pluszowego niedźwiadka a z którym wiele wspólnego miał Theodore Roosevelt – 26. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. To właśnie na jego cześć pierwsza zabawka otrzymała imię Teddy.

Miś zwykle pomaga na smutki, kiedy mama zostawia w przedszkolu, bo musi iść do pracy albo gdy trudno zasnąć. I właśnie dlatego ma swoje święto, a w Niepublicznym Przedszkolu im. Jana Heweliusza wszystkie dzieci doskonale wiedzą, jak świętować i należycie uczcić ulubieńca. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ulubionego miśka, więc było bardzo pluszowo, mięciutko i przyjemnie. Pani wychowawczyni tez przyniosła swojego misia, który posiłkując się prezentacją multimedialną opowiedział o swoim święcie, a następnie zaprosił do wspólnej zabawy. Było dużo śmiechu i radości, a na zakończenie zabawy słodkie co nieco.
Nad tym, aby wszystkie dzieci dobrze się bawiły czuwała pani Aleksandra Figaj.

Comments are closed.