18 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim odbył się konkurs ze znajomości języków obcych dla gimnazjalistów. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z gimnazjów w Jarocinie, Zimnowodzie, Potarzycy, Pogorzeli, Witaszycach oraz Koźminie Wlkp. Uczestnicy mieli 1 godzinę na rozwiązanie testu, składającego się z czterech części: rozumienie tekstu czytanego, część gramatyczno-leksykalna, test wiedzy o literaturze niemieckiej i brytyjskiej oraz wypowiedź pisemna. Przez 60 minut w pocie czoła gimnazjaliści dzielnie walczyli o miejsca na podium. Ich poziom był bardzo wysoki i wszyscy wykazali się dużą wiedzą językową, ale niestety mogli wygrać tylko najlepsi.

Naszą szkołę reprezentowali:

Damian Mikołajczak kl. II -I miejsce  (język niemiecki)

Marika Mieloszyk kl. III (język angielski)

Monika Grześkowiak kl. III (język angielski)

Comments are closed.