3 grudnia pgrupa Tygrysków i Puchatków z Niepublicznego Przedszkola oraz uczniowie klas I – III z Niepublicznej Szkoły im. Jana Heweliusza pod opieką wychowawczyń: Kingi Słowiak, Aniki Zjeżdżałki, Aleksandry Figaj i Dominiki Staszak byli z wizytą na lotnisku wojskowym w Powidzu.

Celem tego wyjazdu było poznanie pracy lotników oraz strażaków na terenie wojskowego lotniska w Powidzu. Ponadto w tak niecodzienny sposób świętowano “Mikołajki”.Tygryski i Puchatki przekonywały, że Święty Mikołaj korzysta właśnie z takich dużych samolotów, aby mógł zmieścić wszystkie paczki dla grzecznych dzieci.

Podczas tej wizyty powodzeniem cieszyły się wozy wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacka rura zjazdowa.  Ze Strażnicy Wojskowej Straży Pożarnej każdy uczestnik mógł podziwiać ogrom bazy, jak i zakres prowadzonych prac na terenie lotniska. Jednak największa atrakcja czekała na wszystkich, kiedy weszli do hangaru obsługowego i tam zobaczyli Herkulesy. Podobno jeden z nich właśnie przyleciał… Z jego wnętrza, ku uciesze wszystkich dzieci, wyłonił się Święty Mikołaj i obdarował milusińskich upominkami.

Wycieczka okazała się niezwykla miła i pouczająca. Dzieci pełne wrażeń zasnęły w drodze do domu. :)

Comments are closed.