We wtorek, 16. października, najmłodsi uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Heweliusza w Potarzycy w ramach wycieczki edukacyjnej zwiedziły Muzeum Piekarstwa w Pleszewie. Przewodnik Tomasz Vogt, który oprowadził dzieci po muzeum oraz przygotował im swoistą lekcję tradycyjnego wypieku pieczywa to właściciel sieci piekarni. Muzeum, które stworzył ukazuje dorobek wielopokoleniowej rodziny, która przez 180 lat zajmowała się wypiekiem pieczywa. Podczas lekcji muzealnej dzieci miały możliwość poznać tradycyjne metody wyrabiania ciasta oraz naocznie zobaczyć narzędzia i stare maszyny, które ułatwiały pracę piekarzowi 200 lat temu. Dużą radość dzieciom sprawiła możliwość ugniatania ciasta, a następnie formowanie z niego rogalików, chałek oraz innych wymyślonych figurek, które po upieczeniu wszystkim bardzo smakowały. Wycieczka miała na celu zapoznanie dzieci z podstawowym znaczeniem chleba w ludzkim życiu oraz kształtowanie szacunku do wartości pieczywa, pożywienia oraz pracy ludzkiej.

Opiekunami wycieczki były wychowawczynie klas I-III: p. K. Słowiak, p. J. Michalak i p. A. Figaj

Comments are closed.