marzanna_miniPierwszy dzień wiosny przypada w równonoc wiosenną z 20 na 21 marca, kiedy biegun północny jest bliżej Słońca niż biegun południowy. Od tego dnia bliżej nam do cieplejszego wiatru, zielonej trawy, szumiącego liśćmi lasu i kumkających żab. To początek tzw. astronomicznej wiosny, ta prawdziwa nadchodzi wtedy, gdy temperatura powietrza ma 5 – 15 stopni C, oczywiście na plusie!

Dzisiaj i w naszej szkole obchodziliśmy święto wiosny. Z tej okazji lekcje zostały skrócone, a Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Przygotowano prezentację multimedialną dotycząca obrzędów związanych z powitaniem wiosny, a każda klasa przygotowała kreacje wiosenne zaprezentowane w specjalnym pokazie mody. Mogliśmy też podziwiać prace plastyczne najmłodszych o tematyce wiosennej. Na koniec uczniowie naszej szkoły przeszli w barwnym korowodzie na boisko, by spalić marzanny (każda klasa przygotowała swoją) i zaśpiewać piosenki o wiośnie. Mamy nadzieję, że zima odeszła na dobre i teraz będzie już tylko cieplej!