13 czerwca dzieci przedszkolne wraz ze swoimi rodzicami oraz paniami wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Wielu młodszym dzieciom wielką radość sprawiła sama jazda autobusem, ale szybko zorientowały się, że to nie koniec atrakcji.  Wrocławskie ZOO ma przebogatą tradycję. To tu urodziły się pierwsze w historii ogrodów zoologicznych tapiry, a gorylica PUSSI na wiele dziesięcioleci pobiła wszelkie rekordy długości życia w warunkach sztucznych. Metody hodowlane i sposób ekspozycji zwierząt ulegają stałym zmianom spełniając światowe standardy. Na 33 ha powierzchni tworzy atrakcyjne, tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów (Pawilon Madagaskaru, Sahara, wybieg niedźwiedzi brunatnych, basen płetwonogich). Dzieciom najbardziej podobały się małpki “bez majtek” czyli pawiany oraz pawilon, w którym nad głowami skakały malutkie małpki oraz leżał na gałęzi rozleniwiony leniwiec, a wszystkie te zwierzęta były na wyciągnięcie ręki.

Wycieczkę uznaliśmy za bardzo udaną. Szkoda, że następna dopiero za rok.

IMG_0547
IMG_0555

IMG_0549

Comments are closed.