Zgodnie ze staropolską tradycją uczniowie i ich rodzice oraz pracownicy Centrum Oświatowo – Kulturalnego im. Jana Heweliusza w Potarzycy po raz kolejny zorganizowali “Spotkanie przy choince”, by czas oczekiwania na Dobrą Nowinę wypełnił czar kolęd i pastorałek.

Ten magiczny wieczór świąteczny odbył się w sobotę, 6 grudnia o godz. 17 w Domu Wiejskim. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście oraz mieszkańcy Potarzycy i okolicznych miejscowości. Przybyły całe rodziny: dzieci, rodzice i dziadkowie, aby obejrzeć występy artystyczne uczniów naszej szkoły oraz zespołu folklorystycznego “Snutki”.

Życzenia świąteczne złożyli wszystkim przybyłym i ich rodzinom prezes Potarzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego Katarzyna Kaczmarek, dyrektor Centrum Oświatowo – Kulturalnego Janusz Cieślak – życzyli wszystkim pięknych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Świąt, które dadzą wszystkim trochę radości, odpoczynku i nadziei.

Po strawie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała.  Dzieci odwiedził św. Mikołaj z workiem wypchanym prezentami. Zainteresowanie wśród odwiedzających budził również kiermasz ozdób świątecznych i choinkowych.  Dla smakoszy przygotowano stół z piernikami i ciastem oraz owocami. Z kubkiem kawy w dłoni można było porozmawiać z dawno niewidzianymi znajomymi.

Nad częścią artystyczną czuwały panie: Aleksandra Mendelska, Barbara Rożek i Marta Dziatkiewicz.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i przyjaciołom szkoły za zasilenie worka św. Mikołaja oraz za wsparcie organizacyjne.