Obchody „Święta Warzyw” w Centrum Oświatowo-Kulturalnym im. Jana Heweliusza w Potarzycy miały miejsce 18 listopada 2015r. Święto to rozpoczęła prezentacja pani dietetyk, z której dowiedzieliśmy się wiele o prawidłowym odżywianiu, wartościach odżywczych wybranych produktów oraz nauczyliśmy się komponować II śniadanie.

Następnie uczniowie każdej klasy przygotowali prezentację wylosowanego wcześniej warzywa. Piosenką, wierszem, zabawą wychwalali walory smakowe i odżywcze m. in. pomidora, buraka czy pietruszki.

Po tej części spotkania uczniowie w swoich salach przygotowali wspólnie wybrane przez dietetyka dania, nakrywali stół, dekorowali, by degustacja potraw była nie tylko przyjemnością dla podniebienia, ale również dla oczu.

Przygotowania i przebieg „Święta Warzyw” koordynowały nauczycielki Aleksandra Mendelska i  Marta Dopierała.