Dnia 27 lutego br. gimnazjalistki z Niepublicznego Gimnazjum w Potarzycy wzięły udział w Powiatowym Turnieju Unihokeja dziewcząt dla szkół gimnazjalnych rozgrywanych w Kotlinie. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, a o wynikach często decydowały ostatnie sekundy meczu. Po dobrej grze, zanotowaniu zwycięstwa, porażki i remisu nie udało się awansować dziewczętom do pierwszej czwórki mistrzostw.

Tydzień później swoje rozgrywki wznowiły szkoły podstawowe. Na etapie gminnym rywalizowało 8 szkół zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Reprezentacja dziewczynek spisała się rewelacyjnie, docierając do finału rozgrywek gminnych, ostatecznie przegrywając z uczennicami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie 3 : 2. Oba zespoły spotkały się ponownie w Kotlinie tydzień później, by rozgrywać mecze na szczeblu powiatowym. Po bardzo wyrównanej walce uczennice z Potarzycy zakończyły udział w turnieju na czwartym miejscu.

Również bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy, którzy swe mecze rozgrywali z wielką determinacją i chęcią zwycięstwa jednak w ostatecznym rozrachunku zabrakło trochę szczęścia i nie udało się awansować do półfinału rozgrywek gminnych.

Reasumując, debiutanckie występy zespołów prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Pawła Kulkę dostarczyły uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń a przede wszystkim pozwoliły zebrać doświadczenie, które być może w następnych latach zaprocentuje .

Comments are closed.