Jak co roku w wakacje w naszej szkole zostały zorganizowane półkolonie dla przedszkolaków i uczniów.

Dla wielu była to jedyna forma atrakcji w letnim czasie. Półkolonie odbyły się w pierwszych tygodniach lipca i wzięło w nich udział wiele chętnych dzieci. Mogły przebywać w szkole od godziny 9.00 do 13.00, otrzymywały napoje i słodkości.

Dzieci miały okazję interesująco spędzić czas, poznać wiele wspaniałych miejsc i zabaw. Uczyły się jak można spędzać czas wolny, wspólnie się bawić. Uczestniczyły wraz z wychowawcami w fascynujących wycieczkach, m. in. zwiedziły Pałac w Dobrzycy, który mieści się w malowniczym parku krajobrazowym utrzymanym w stylu angielskim. Wychowankowie mieli również okazję porównać jarociński aquapark z Termami Maltańskimi.

W czasie półkolonii organizowane były warsztaty plastyczne, dzieci wykonywały różnego rodzaju plakaty i prezentacje, projektowały stroje wakacyjne, ozdabiały szare chodniki pięknymi rysunkami z  kredy.

Na koniec półkolonii wszyscy wzięli udział w tzw. nocce w szkole. Nocne podchody, ognisko, nocleg w szkole, a później wspólne śniadanie, bardzo przypadło dzieciom i rodzicom do gustu.

Comments are closed.