08.05.2015r. odbył się XV Szkolny Konkurs Muzyczny. Uczestniczyło w nim 6 dwuosobowych drużyn kl. IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Przeprowadzono 10 rund pytań, w tym sprawdzających znajomość  popularnych wykonawców, wybitnych piosenkarzy i zespołów, gatunki muzyczne, także rozpoznawanie instrumentów na podstawie zaprezentowanych brzmień. Ważnym elementem edukacyjnym było sprawdzenie znajomości polskich pieśni historycznych.

Miłym i ciekawym przerywnikiem między rundami były występy wokalne i taneczne dziewczyn z kl. IV, V i VI oraz dwóch chłopców z kl. V i VI. Przygotowani zostali przez nauczycielkę muzyki p. Dziatkiewicz

Konkurs odbył się na sali gimnastycznej, która została „muzycznie” udekorowana. Wystrój stanowiły plakaty zespołów muzycznych oraz popularnych wykonawców. Ponadto na ścianach zawieszono oryginalne stare płyty analogowe, dzisiaj przez dzieci i  młodzież już prawie nieznane.

Zwyciężyła drużyna kl. VI reprezentowana przez uczennice: Zosia Wielebska i Wiktoria Grygiel.

Najlepsi jak i pozostałe drużyny otrzymali nagrody zakupione dzięki wsparciu Potarzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego.

Godzina spędzona z muzyką minęła w miłej, wesołej i zabawnej atmosferze.

Całość przygotował p. Janusz Cieślak.

Comments are closed.